Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Česká bible v průběhu staletí

ČESKÁ BIBLE V PRŮBĚHU STALETÍ
Dne 19.11. navštívila třída 7.A. s paní učitelkou Ivetou Loumovou výstavu  „Česká bible v průběhu staletí"  ve výstavních prostorách radnice v Liberci.
Dozvěděli jsme se:
- Bible je psána ve více jazycích
- je vydávána v různých podobách ( např. knihy, CD, kazety a DVD )
- dělí se na Starý a Nový zákon
- nejznámější biblické příběhy:- Stvoření světa (Adam a Eva)
                                            - Noemova archa
                                            - David a Goliáš
                                            - Ukřižování Krista
- významné postavy   - Bůh, Adam, Eva, Noe, David, Goliáš, Ježíš, Mojžíš, Jidáš
- obsahuje desatero Božích přikázání
- Bible má za úkol ctít jednoho Boha
- staroslověnský překlad Bible v hlaholském písmu – hlaholici vytvořili bratři Konstantin a Metoděj ze Soluně – uvádí, že slovo Boží povznáší jednotlivého člověka
- Bible je psaná rukopisem

Exkurze byla velmi poučná a moc se nám líbila.
Za 7.A J.Frydrych, J.Trejbal, O.Pešek a J.Janků

O den později se této výstavy představující vývoj překladů Bible do našeho národního jazyka od dob cyrilometodějských až po současnost účastnili i  žáci z 8.A a 9.A.  I oni byli nadšeni expozicí originálních Biblí rukopisných, biblickými mapami a dějinami Bible. Součástí výstavy byla i filmová projekce nazvaná „Objevujeme Bibli“.

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou.

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.