Česká bible v průběhu staletí

ČESKÁ BIBLE V PRŮBĚHU STALETÍ
Dne 19.11. navštívila třída 7.A. s paní učitelkou Ivetou Loumovou výstavu  „Česká bible v průběhu staletí"  ve výstavních prostorách radnice v Liberci.
Dozvěděli jsme se:
- Bible je psána ve více jazycích
- je vydávána v různých podobách ( např. knihy, CD, kazety a DVD )
- dělí se na Starý a Nový zákon
- nejznámější biblické příběhy:- Stvoření světa (Adam a Eva)
                                            - Noemova archa
                                            - David a Goliáš
                                            - Ukřižování Krista
- významné postavy   - Bůh, Adam, Eva, Noe, David, Goliáš, Ježíš, Mojžíš, Jidáš
- obsahuje desatero Božích přikázání
- Bible má za úkol ctít jednoho Boha
- staroslověnský překlad Bible v hlaholském písmu – hlaholici vytvořili bratři Konstantin a Metoděj ze Soluně – uvádí, že slovo Boží povznáší jednotlivého člověka
- Bible je psaná rukopisem

Exkurze byla velmi poučná a moc se nám líbila.
Za 7.A J.Frydrych, J.Trejbal, O.Pešek a J.Janků

O den později se této výstavy představující vývoj překladů Bible do našeho národního jazyka od dob cyrilometodějských až po současnost účastnili i  žáci z 8.A a 9.A.  I oni byli nadšeni expozicí originálních Biblí rukopisných, biblickými mapami a dějinami Bible. Součástí výstavy byla i filmová projekce nazvaná „Objevujeme Bibli“.