Buď v obraze (Plachá)

Buď v obraze je název interaktivní výstavy v nové galerii, kterou v den otevření navštívili žáci 3.B. Nebyl to volný vstup, který děti  přilákal, ale zajímavý program.

Mnozí byli v galerii bývalých lázní poprvé, ale všichni mohli obdivovat výtvarné techniky Sand Art a Light Art, které si mohli i vyzkoušet.Kromě toho si děti užívaly interktivní výstavy. Dotknout se obrazů, dotvořit je kombinací světel, vložit svůj  obraz do díla mistrů či dotvářet a znovu přetvářet výtvarné objekty pomocí vlastní fantazie či výběru. A že zápal byl veliký, pan správce si pochvaloval, že mu děti provedly na exponátech skutečný zátěžový test. Teď už prý expozice vydrží všechno.