Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Bramborový den

BRAMBOROVÝ DEN
24. 10. v pátek byl v naší škole bramborový den. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. První skupina šla dělat bramborák. Vařili jsme u pana školníka. Nejdříve jsme oloupali brambory, pak jsme je nastrouhali do mísy, přidali dvě vajíčka a trochu mouky. Pak jsme si udělali placičky a smažili je na pánvičce. Druhá skupina byla ve 4.A a dělala bramborová tiskátka. Bramboru jsme nejdřív rozkrojili a pak se na jednu půlku brambory vyřezal jakýkoliv tvar a na závěr se půlka namočila do barvy a tisklo se na velký papír. Následoval bramborový kvíz . Zúčastnili se děti 1.A, pak dívky z 2.A, kluci ze 4.A a jedna holka a nakonec jenom chlapci ze 4.A. Třetí hodinu byly bramborové korále, a ty se dělaly tak: Dostali jsme brambory, které se nakrájely na různé tvary a na jehlu a nit jsme je navlékali. Poslední hodinu byla bramborová kuchařka a tam jsme kuchařku vyrobili. Moc se nám to líbilo.
Jára Vlček – 4.A

24. 10. v pátek se pro 1.- 4. ročník na naší škole konal bramborový den. Ve  4. A byla tiskátka. Nejdříve se brambora rozpůlila a pak se vykrájely tvary, namočily se do barvy na stole a tiskl se obraz. Ve 3. A se vyráběly korále z brambor a těstovin. Brambory se nakrájely a pak se navlékaly různé korále. V tělocvičně bylo cvičení s brambůrkami, běhalo se s nimi a cvičilo. V 1.A se pracovalo s bramborovým škrobem. Škrob jsme dali do lahve a také vodu, protřepali, aby z toho byla kašička. Pak se to rozetřelo na papír a pokreslilo barvami.  K panu školníkovi jsme šli dělat bramborové placky. Nejdříve jsme oloupaly brambory a nastrouhali je do mísy. Do těsta jsme přidali jedno vajíčko a zhruba 3kg mouky. Všechno jsme zamíchali a udělali si placky. U interaktivní tabule byly bramborové kvízy, hádali jsem odkud jsou brambory, jestli z Ameriky, Francie nebo je přinesl pan ředitel. Pan ředitel tam pak přišel a fotil nás. S paní vychovatelkou jsme dělali bramborový sešit a k tomu záložku. Papíry jsme secvakli, vybarvili, udělali dvě kolečka a přilepili to s provázky. Naposled jsme vyráběli něco z brambor. Já, Tomáš Vodvárka jsem vyrobil jezdce na koni. Moc se mi to líbilo, jůůůůů.
Tomáš Vodvárka – 4.A

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou.

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.