Bobřík informatiky (Honcová)

Ve dnech 5. až 14. listopadu se žáci naší školy zúčastnili dvanáctého ročníku národní soutěže Bobřík informatiky.
Soutěž si klade za cíl seznamovat žáky s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu. Nejúspěšnějším žákem se tento rok stal Jan Špinka, který v kategorii Kadet získal plný počet bodů. Všem úspěšným řešitelů gratulujeme.