Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Bitva u Liberce 1757

Tato akce nám nemohla uniknout - žijeme přece v Liberci a historii města bychom měli alespoň trochu znát! Vydali jsme se tedy po stopách. Na Keilově vrchu jsme se seznámili s dělostřelci a jejich nelehkou službou. Další zastávkou na cestě byl vojenský lazaret na Nerudově náměstí, kde jsme vyslechli, jak a čím tehdy léčili zraněné vojáky. Daniela si dokonce na vlastní kůži vyzkoušela, jak probíhala amputace dolní končetiny. Poslední zastávkou bylo náměstí Dr.E.Beneše, kde stál velitelský stan. Také jsme tu obhlédli ležení a dozvěděli se i o vojenském výcviku.

Děkujeme sdružení Archa 13 za nevšední zážitek!