Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Bioodpad se hromadí - projektový den

V pátek 22. 10. se na 1. stupni uskutečnil projektový den na téma kompostování.
Žáci 5. B připravili pro ostatní šest stanovišť, kde se účastníci hravou formou seznámili s důležitostí využití bioodpadu.
Vybírali obrázky různých odpadků, které je vhodné dávat na kompost nebo do hnědé popelnice na bioodpad.  Luštili křížovku. Poznávali a pozorovali lupou drobné živočichy, kteří žijí na zahradě, na kompostu a v půdě. Připravili si třídní žížalovník. Prakticky si vyzkoušeli práci na školním pozemku a podíleli se na založení kompostu. Pracovali ve skupinách, ve dvojicích i individuálně, učili se vyslovit hypotézu, spolupracovat, vyjadřovat své názory.
Úkoly rozvíjely jejich znalosti i praktické dovednosti.
Na tuto část navazovala další činnost ve třídách pod vedením třídních učitelek.
Žáci 5. B na všech stanovištích pracovali zodpovědně a dokázali své spolužáky ze školy zaujmout.  Taková forma práce, kdy jsou děti dětem učiteli, se velmi osvědčila. Moc také děkuji za spolupráci všem asistentkám, které zajišťovaly dohled na jednotlivých stanovištích.