Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Besedy s Policií ČR na 2.stupni (Marková)

Ve dnech 21. – 23.3.2016 proběhly ve všech třídách druhého stupně  besedy s pracovníky Policie ČR, zaměřené na různá témata dle věku žáků. Mladší děti (5. – 6. ročník) absolvovaly program o trestní odpovědnosti dětí a mládeže a to s ohledem na problematiku šikany, kyberšikany, krádeží, a trestných činů páchaných na dětech a mládeži. Tyto besedy byly dvouhodinové a pro oživení obsahovaly i krátké filmy s příběhy na dané téma. Starší žáci (7. – 9. ročník) měli program o trestní odpovědnosti rozšířený o téma užívání drog – proběhlo zde seznámení dětí s problematikou drog a jejich užíváním, výklad některých pojmů a uvedení trestních postihů a sankcí za protizákonné jednání. Tyto přednášky trvaly jednu hodinu, ale ve všech případech byl prostor i na dotazy žáků a diskuzi. Besedy se u žáků setkaly s velkým ohlasem a plánujeme je do budoucna zopakovat.