Besedy o bezpečném chování na internetu (Marková)

Ve dnech 25.5. a 26.5.2022 naši školu jako každý rok navštívil RNDr. Bc. Ludvík Hanák ze vzdělávací společnosti e-Duha se svými preventivními programy. Na základě zájmu třídních učitelů, vycházejícího z aktuálních potřeb tříd, proběhly ve většině tříd prvního i druhé stupně přednášky zaměřené na bezpečné chování žáků v kyberprostoru. Níže můžete vidět jejich přehled i s krátkým popiskem.

Hodinové programy:
YouTube a Youtubering (3.B): Děti jako uživatelé YouTube, fenomén Youtubering, rizika sledování YouTube a Youtuberů, pravda a lež v prostředí online.
Rizika online her (3.A, 5.A, 5.B): Hraní online her dětmi 1.stupně ZŠ, rozdělení her, Minecraft aj., rizika a nebezpečí ve světě online her (placené hry, rozšiřování her...)
Kyberšikana (4.B): Co je šikana, kyberšikana a jak vzniká, znaky kyberšikany, jak řešit násilí na internetu, příklady kyberšikany, pravidla obrany proti kyberšikaně

Dvouhodinové programy:
Rizika sociálních sítí a YouTube (7.A, 7.B): Rozdělení a význam sociálních sítí, jejich bezpečné používání, aktuální rizika nejpoužívanějších sociálních sítí a YouTube
Internetová komerce, dezinformace a fake news (8.A, 8.B, 9.A, 9.B, 9.C): Přehled rizik internetové komerce, jak čelit lákavým nabídkám a reklamě, historie a současnost fake news a dezinformací a obrana proti nim