Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Beseda v Krajské vědecké knihovně v Liberci (Loumová)

V pátek 22. října 2010 se třída 5.A účastnila v Krajské knihovně v Liberci besedy se spisovatelkou Renátou Štulcovou. Děti měly možnost seznámit se s  napínavým historickým románem pro děti a mládež „Růže a krokvice“, který byl oceněn cenou White Raven 2010. Hlavním tématem besedy však bylo představení hlavního hrdiny knihy „Mojmír – cesta pravého krále“. Děti se zaposlouchaly do příběhu dvanáctiletého chlapce z rodu mocných králů, který se před osmy sty lety vydal na nelehkou cestu, provázen přáteli a rytíři templářského řádu. Mojmírovo dlouhé putování, plné nebezpečí a nástrah, vede od moravského Vlčnova přes rozbouřená moře, strmé hory, zničující pouště, Hedvábnou stezku, Tibet, Čínu až do Mongolské říše, kde vládnou Čingischánovi potomci. V zemi předků však jeho mnohaletá pouť nekončí. Mojmír má před sebou ještě jinou cestu, aby naplnil svůj osud i dávnou věštbu.
Kniha obsahuje 16 barevných celostránkových ilustrací, 87 černobílých ilustrací z fiktivního deníku Jaroslava Šternberka a mapu putování krále Mojmíra z Moravy až na konec světa a zpět. V závěru besedy děti luštily text psaný hlaholicí a živě debatovaly se spisovatelkou, která jim odpovídala na zvídavé otázky. 
                                                                                                                   

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete 
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

Mikuláš ve škole 2020 (Honcová)

V pátek 4.12. naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Letos netradičně v rouškách.