Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Beseda v Krajské vědecké knihovně v Liberci (Loumová)

V pátek 22. října 2010 se třída 5.A účastnila v Krajské knihovně v Liberci besedy se spisovatelkou Renátou Štulcovou. Děti měly možnost seznámit se s  napínavým historickým románem pro děti a mládež „Růže a krokvice“, který byl oceněn cenou White Raven 2010. Hlavním tématem besedy však bylo představení hlavního hrdiny knihy „Mojmír – cesta pravého krále“. Děti se zaposlouchaly do příběhu dvanáctiletého chlapce z rodu mocných králů, který se před osmy sty lety vydal na nelehkou cestu, provázen přáteli a rytíři templářského řádu. Mojmírovo dlouhé putování, plné nebezpečí a nástrah, vede od moravského Vlčnova přes rozbouřená moře, strmé hory, zničující pouště, Hedvábnou stezku, Tibet, Čínu až do Mongolské říše, kde vládnou Čingischánovi potomci. V zemi předků však jeho mnohaletá pouť nekončí. Mojmír má před sebou ještě jinou cestu, aby naplnil svůj osud i dávnou věštbu.
Kniha obsahuje 16 barevných celostránkových ilustrací, 87 černobílých ilustrací z fiktivního deníku Jaroslava Šternberka a mapu putování krále Mojmíra z Moravy až na konec světa a zpět. V závěru besedy děti luštily text psaný hlaholicí a živě debatovaly se spisovatelkou, která jim odpovídala na zvídavé otázky.