Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: ORGANIZACE VÝUKY - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 12.-23.10.2020

Beseda v Krajské vědecké knihovně v Liberci (Loumová)

V pátek 22. října 2010 se třída 5.A účastnila v Krajské knihovně v Liberci besedy se spisovatelkou Renátou Štulcovou. Děti měly možnost seznámit se s  napínavým historickým románem pro děti a mládež „Růže a krokvice“, který byl oceněn cenou White Raven 2010. Hlavním tématem besedy však bylo představení hlavního hrdiny knihy „Mojmír – cesta pravého krále“. Děti se zaposlouchaly do příběhu dvanáctiletého chlapce z rodu mocných králů, který se před osmy sty lety vydal na nelehkou cestu, provázen přáteli a rytíři templářského řádu. Mojmírovo dlouhé putování, plné nebezpečí a nástrah, vede od moravského Vlčnova přes rozbouřená moře, strmé hory, zničující pouště, Hedvábnou stezku, Tibet, Čínu až do Mongolské říše, kde vládnou Čingischánovi potomci. V zemi předků však jeho mnohaletá pouť nekončí. Mojmír má před sebou ještě jinou cestu, aby naplnil svůj osud i dávnou věštbu.
Kniha obsahuje 16 barevných celostránkových ilustrací, 87 černobílých ilustrací z fiktivního deníku Jaroslava Šternberka a mapu putování krále Mojmíra z Moravy až na konec světa a zpět. V závěru besedy děti luštily text psaný hlaholicí a živě debatovaly se spisovatelkou, která jim odpovídala na zvídavé otázky. 
                                                                                                                   

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.