Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Beseda s panem Martinem Vopěnkou, spisovatelem, cestovatelem a nakladatelem (Novotná)

V pátek 26.dubna se uskutečnily dvě besedy se spisovatelem Martinem Vopěnkou. Zúčastnili se jich žáci 6., 7. a 8. třídy.
Velmi zajímavé bylo vyprávění o jeho vztahu k cestování. Miluje pusté hory a navštívil sovětskou Kirgizii, Chile, Island, Argentinu a víc než měsíc prožil na ostrově Nelson v Antarktidě. Někteří z účastníků besedy znají autorovu knihu Spící město, která je součástí trilogie. Sám autor říká, že žádná kniha se mu nepsala tak dobře. Hlavními hrdiny jsou čtyři děti. I on sám je tátou čtyř dětí. Zajisté setkání s tímto spisovatelem bylo přínosné i pro dvě vítězky literární soutěže G. Trojanovou a A. Meierovou, pod názvem – Spící spravedlnost.
Novotná Michaela, školní knihovna