Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Beseda s Cyrilem Podolským

Dne 17. 1. 2017 nás navštívil pan Cyril Podolský, který je autorem tvořícím převážně pro děti (večerníček Krysáci, kniha s CD Strašidelný herbář, seriál a kniha Čarovná rolnička, animace v seriálu Pat a Mat, Králíci z Klobouku aj. Věnuje se rovněž i tvorbě pro dospělé (např. videoklipy pro Strážce plamene pánů Hapky a Horáčka). Je držitelem TV ceny Elsa 2008 za námět a režii seriálu Krysáci, byl nominován na TV cenu Elsa 2010 a cenu Týtý za seriál Krysáci 2. Série.

 

Pan režisér dětem vyprávěl o dlouhé a náročné práci animátorů, výtvarníků a dalších profesí, podílejících se na vzniku animovaného filmu. Použil i některé záběry z natáčení a děti se podívaly na ukázky z filmů. Rovněž mohly na vlastní oči vidět loutky a rekvizity z večerníčku Krysáci.