Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Barvírna skončila desátá (Václav)

Olomouc - Svátek fotbalu: Nejlepším hráčem liberecké školy byl Jakub Daněk, autor pěti branek.

Mladí fotbalisté z Komárova mezi Berounem a Příbramí vypálili rybník všem sportovním třídám známých prvoligových klubů a vyhráli olomoucký Svátek fotbalu, který byl vyvrcholením celoročních bojů v McDonald’s Cupu.

Dvoudenní zápolení šestnácti nejlepších školních týmů ze všech krajů České republiky hostil Andrův stadion. Vítězný tým se může těšit nejen z obrovského zlatého poháru, ale také z výletu na zápas Bayernu Mnichov.
Za Komárovem skončila ostravská základní škola Jana Šoupala, kde se učí mladí Baníkovci, pražská základní škola v Edenu, kam chodí mladí Slávisté, či spolupořádající ZŠ Heyrovského v Olomouci, líheň Sigmy Olomouc. „Byl jsem tím překvapen, ale musím říct, že to bylo zasloužené vítězství,“ řekl předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.

ZŠ Barvířská Liberec narazila ve skupině na ostravskou školu, s níž prohrála 2:7 (branky: Daněk 2), poté dostala nátěr 0:7 od pozdějších vítězů z Komárova a na závěr prvního dne ještě prohrála s Jihlavou 0:3. Byla z toho druhý den skupina o 9. – 16. místo, kde v pavouku nejprve zdolali Liberečtí České Budějovice 4:2 (Daněk 3, Mečíř) a s Mostem plichtili 0:0. V následném penaltovém rozstřelu Liberec vyhrál 7:6, když rozhodující penaltu proměnil gólman Plechatý. V posledním utkání o 9. místo Liberec podlehl 0:5 Pardubicím. „Chyběla nám hlavně Sonntagová a další, proto jsme byli jen v devíti. Prakticky s minimem hráčů jsme získali 10. místo, které odpovídalo týmu. Beru to jako úspěch,“ podotkl vedoucí družstva a učitel Radim Václav.
Liberec: Plechatý, Daněk, Mečíř, Stříteský, Belák, Kolomazník, Stibor, Kleiner, Hadjsalah.

Po celý závěrečný turnaj sužovala Olomouc téměř tropická vedra, poslední zápasy však musely být dokonce přerušeny kvůli přívalovému dešti s krupobitím. Komárovští ve finále proti obhájci trofeje z Plzně zvítězili 2:1 a vítězný gól zaznamenal Jakub Lukavský, který se celkem trefil desetkrát a stal se nejlepším střelcem turnaje. Z rukou trenérské legendy Karla Brücknera pak převzal také cenu pro nejlepšího hráče celého klání. Vladimír Šmicer byl spolu se svým synem Jiřím patronem letošního McDonald’s Cupu a spolu se představil i v exhibičním utkání, v němž však jejich tým McDonald’s podlehl výběru osobností. V jeho dresu se vedle Haška představili například Sparťani Jiří Novotný Horst Siegl.

Konečné pořadí turnaje: 1. ZŠ Komárov, 2. ZŠ Terezie Brzkové Plzeň, 3. ZŠ Janouškova Brno, 4. ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, 5. ZŠ J. Šoupala Ostrava, 6. ZŠ Eden Praha 10, 7. ZŠ Heyrovského Olomouc, 8. ZŠ Toužim, 9. ZŠ Pardubice-Ohrazenice, 10. ZŠ Barvířská Liberec, 11. ZŠ Rošického Jihlava, 12. ZŠ Z. Štěpánka Most, 13. ZŠ E. Valenty Prostějov, 14. ZŠ Grünwaldova České Budějovice, 15. ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice, 16. ZŠ Sever Hradec Králové.