Barevné Velikonoce na Barvířské (Kvasničková)

Barvy k jaru i k velikonočním svátkům neodmyslitelně patří. My na 1. stupni naší školy jsme si je chtěli užít dosyta.  Proto jsme si doma připravili barevné oblečení. A měli MODRÉ pondělí, ŠEDOŽLUTÉ úterý, ZELENOU středu. (Zelenou jsme si barvu půjčili ze čtvrtka.) Kromě barev jsme si ve třídách připomínali i další tradice Velikonoc jako je barvení kraslic, pletení pomlázky, různé velikonoční pokrmy. Vysvětlili jsme si také, proč Velikonoce vlastně slavíme. Děkujeme všem dětem a rodičům za spolupráci. Účast byla veliká. V některých třídách stoprocentní. Paní učitelky se nenechaly zahanbit a barevně ladily se žáky. Byl to krásně barevný týden, až oči přecházely.