Báje, pověsti a my (Loumová)

Zájem o minulost je branou k budoucnosti. Proto třída 6.A v pondělí 8.10.2012 navštívila KVK v Liberci. Děti zde opět prožily netradiční „hodinu čtení“, tentokrát pod názvem Báje, pověsti a my. Zábavnou formou se seznámily s bájemi a pověstmi z Evropy, z Čech či libereckého kraje. Pracovaly ve skupinách s knihou dle svého výběru: Staré řecké báje a pověsti, Staré pověsti české, Ďáblův doktor nebo Čerti na Ještědu.
Otevřely i svoji „Pandořinu skříňku“, do které soustředily problémy, jež je trápí a které se snažily co nejlépe vyřešit.