Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Babička (Loumová)

Babička Boženy Němcové je stále na seznamu povinné školní četby, i když je zřejmé, že málokteré dítě tuto knihu přečte.
Dne 7.10.2014 proto žáci 6.A navštívili Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Účelem této návštěvy byla beseda nazvaná Babička-sen a skutečnost.
Babička je fenomén české literatury, u něhož se ani odborníci nemohou shodnout, jestli se jedná o román, novelu či povídku. Svým neopakovatelným stylem oslovuje již mnoho generací. Kniha nabízí unikátní pohled do duše a života člověka první poloviny devatenáctého století. Na rozdíl od většiny současníků Božena Němcová psala jazykem, který je srozumitelný i modernímu čtenáři.
Nejslavnější klasické dílo spisovatelky Boženy Němcové nebylo třeba dětem dlouze představovat. Malebný příběh z venkova 19. století  děti zaujal. Kdo by mohl proto zapomenout na babičku a její nejoblíbenější vnučku Barunku, paní kněžnu a její schovanku Hortensii či Viktorku a černého vojáka.