Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Babička a my (Loumová)

Třída 7.A v pondělí 3. 12. 2012 navštívila KVK v Liberci. Náplní interaktivní hodiny v knihovně se stala osobnost B. Němcové, a především její dílo Babička.
Božena Němcová, vztahy a my – téma volně navazovalo na „Kytici“, hledalo společné rysy obou děl
a rozdíly mezi nimi. Zároveň bylo  zaměřeno na život Boženy Němcové, okolnosti vzniku knihy, postavy v Babičce a jejich „předlohy“ ze skutečného života. Děti se seznámily s příběhem Viktorky, který byl doplněn verši Jaroslava Seiferta.