Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Augsburg 2016 (Húsková)

Opět po dvou letech navštívili ZŠ Barvířská žáci z partnerské Kapellenschule z Augsburgu . V týdnu od 10. do 14. října se společně s žáky 7. až 9. třídy účastnili pestrého programu.  V nabídce se objevily seznamovací hry pomocí tzv. jazykové animace připravené ve spolupráci s plzeňskou organizací Tandem, návštěva IQ Landie, sklárny Lindava i Prahy. Samozřejmě nemohla chybět prohlídka radnice a města. Žáci porovnávali své síly i znalosti při bowlingu, fotbalovém utkání i hře Riskuj na téma Evropa. K tomuto tématu připravili i plakát s informacemi o Evropě, které právě členům jednotlivých skupin připadaly zajímavé, nebo pro ně významné.
Cílem těchto setkání je nejen seznámení se s prostředím v partnerské zemi, ale především navázání nových přátelství a snaha dorozumět se s „cizincem“ jakýmkoli způsobem. Bylo zajímavé sledovat, jak si s tímto úkolem žáci poradili – někteří bez větších potíží využili angličtinu, jiní směs češtiny, angličtiny a němčiny a poté, kdy již vyčerpali i možnost „rukama nohama“ , použili moderní technologie.
Za organizátory těchto setkání děkuji všem žákům, kteří se s nadšením všech akcí účastnili, a jejich rodičům za to, že jim tato setkání umožnili i nad rámec vyučování. Poděkování patří samozřejmě i všem, kteří nám pomáhají tyto akce financovat.

 

Projekt je podpořen SČVK, a.s.

Projekt je podpořen Fondem rozvojové spolupráce.

Projekt je podpořen Česko-německým fondem budoucnosti.

Mgr. Olga Húsková