Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Akce školního parlamentu za měsíc listopad (Wollrabová)

Fórum mladých

Měsíc listopad byl velmi pestrý na parlamentní akce. V rámci pokračující spolupráce s městským parlamentem měli naši žáci jedinečnou možnost zúčastnit se jejich historicky první veřejné debaty Mladého fóra. Akce probíhala 1.11.2023 v nádherných prostorách kavárny Pošta. Přítomné diskutující a jejich pedagogický doprovod přivítal náměstek primátora a zodpovědný politik pro místní Agendu 21 a Zdravé město Liberec Mgr. Jan Hruška. Diskuze probíhala na tato témata:

1. Doprava a parkování

2. Životní prostředí a veřejný prostor

3. Ekonomika a rozvoj města

4. Sociální služby a bytová politika

5. Zdraví a zdravý životní styl a sport

6. Kultura, volný čas a cestovní ruch

7. Klimatický stůl

Diskuze se zúčastnily skupiny žáků ze čtrnácti základních škol v Liberci. Úkolem bylo popsat momentální situaci v našem městě a navrhnout způsoby řešení problémů, které trápí obyvatele. Diskutovalo se o množství témat, ale jako nejvíce nutné považují naši mladí občané najít řešení problematické části města Fügnerova - snadnou dostupnost drog.

Děkuji všem našim parlamentním zástupcům za velmi věcnou diskuzi a aktivní přístup při hledání řešení.

Halloween

 Další parlamentní akcí bylo vyhlášení soutěže o nejlepší halloweenský převlek, masku nebo make-up. Zapojili se žáci napříč ročníky 2. stupně a dokonce i někteří učitelé. Na prvním stupni probíhaly také krásné halloweenské aktivity. Parlamentní zástupci si připravili vlastní výstupy v hodinách anglického jazyka. Ve vybraných třídách pak realizovali aktivity jako, Kahoot, prezentace a vytvořili vlastní pracovní listy. Vítězi soutěže se staly: v kategorii učitelů p. učitelka Benešová a Randáková a z žáků pak Karolína Vojtásková ze třídy 8.B, Eliška Markvartová z 9.B a Dominika Hurynovyč z 8.A. Vítězům příští týden předají ceny parlamentní zástupci. Děkujeme všem žákům i učitelům za spolupráci a za to, že se do akce zapojili.

Účast na Festivalu duševního zdraví

Organizace Motyčkovic Klika, která se dlouhodobě zabývá organizací volnočasových aktivit zorganizovala 13.11. 2023 akci, jenž měla za úkol přimět veřejnost pochopit problematiku autismu. V kině Varšava proběhlo promítání filmu „Víkendoví rebelové“ a poté následovala diskuze. Zástupci parlamentu byli u toho. Na místo jsme dorazili jako úplně první škola, později se k nám přidaly další školy, jak základní, tak střední. Získali jsme kromě úžasné zkušenosti také množství materiálů, které využijeme k šíření povědomí o tom, co autismus je a jak lidem potýkajícím se s tímto onemocněním můžeme pomoci. Děkuji všem zúčastněním za společně strávený kvalitní čas.

Přidávám odkaz na informace o filmu Víkendoví rebelové: https://www.csfd.cz/film/1368894-vikendovi-rebelove/prehled/