Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Adventní trhy v Drážďanech (Húsková)

Ve čtvrtek 18. prosince jsme si po roce zopakovali výlet na adventní trhy do Drážďan. Dvouhodinová cesta vybraným žákům druhého stupně a jejich pedagogickému dozoru rychle uběhla, a tak  jsme se vydali na společnou prohlídku města. Na významných místech se žáci vzájemně seznámili s nejdůležitějšími památkami tohoto saského města. Vyslechli jsme si krátké referáty o historii i současnosti města i o nedalekém zámku Moritzburg, zastavili jsme se u kostela Panny Marie (Frauenkirche), prošli nábřeží a pohlédli na zlatou sochu Augusta Silného  na druhém břehu i na katedrálu a Semperoper.
Následně měli žáci vyzkoušet své jazykové dovednosti a získat od čtyř (ne českých)  návštěvníků, či obyvatel Drážďan odpovědi na připravené otázky. Slíbené osobní volno bylo jistě dobrým hnacím motorem ke včasnému splnění úkolu, který o půl hodiny později všichni odevzdali na smluveném místě. Zároveň se s vyučujícími podělili o dojmy z toho, jaký jazyk použili a v jak velké, či malé míře.Věřím, že úkol pobavil, ale jistě ne tolik, jako čas poté strávený samostatnou prohlídkou trhů na Altmarktu a nákupem dárků nejen zde, ale i v přilehlých obchodech. Adventní atmosféru zde narušovalo jen příliš teplé, spíše jarní, počasí.
Díky dochvilnosti a ukázněnosti všech účastníků jsme bez potíží stihli zpáteční vlak, který k naší úlevě nebyl ani zdaleka tak přeplněný, jak se povídá. Nespokojené hlasy jsme slyšeli jen od těch, kteří by rádi zůstali déle, a proto se budeme na tuto akci těšit zase příští rok.

Frohe Weihnachten und ein glückliches neues Jahr.

Olga Húsková