Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Adventní návštěva Drážďan (Marková)

Krásnou předvánoční atmosféru známého německého města si mohli vychutnat naši deváťáci a osmáci, kteří se v pondělí 19.12. vydali na celodenní výlet do Drážďan. V plánu byla nejprve návštěva nově zrekonstruovaného vojenského muzea, které zaujme oko už z dálky - jeho nejviditelnějším prvkem je obrovský hrot z oceli a betonu, vystupující z průčelí neoklasicistní budovy. Válečné dějiny jsou zde předávány úplně jinak, než je v muzeích běžné - ne jako historie techniky a událostí, ale do centra je postaven člověk. Kromě exponátů, jako je vojenská technika či uniformy, zde mají místo tematické expozice, které ukazují, jak se válka a vojenství promítaly do mluvy, hudby, dětských her nebo oblékání. Na naše žáky nejvíce zapůsobila výstava bot, které zbyly po lidech z koncentračního tábora, a dále také skříňka, ve které se ukrývá a na čichové buňky ostře útočí "pach smrti a války." Po odchodu z muzea následovala procházka do centra města, během které jsme prošli několik stanovišť vánočních trhů a svezli jsme se na ruském kole s výhledem na podvečerní Drážďany. Všichni se těšili na rozchod po městě, který každý využil podle svého - na programu byly nákupy, procházky mezi vánočně vyzdobenými stánky, ochutnávání místních specialit a zejména užívání si neopakovatelné předvánoční atmosféry nádherně nasvíceného města. Domů jsme přijeli až pozdě večer, ale s vědomím, že těch 13 hodin strávených cestováním opravdu stálo za to.
Všechny fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii: https://picasaweb.google.com/117717441504787891770/Drazdany19122011

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu mateřské školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla určena jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od pondělí  1.3.2021. Uvnitř více informací.

Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření

Výuka od 22.2.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (od 22.2.2021.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.