Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Adventní návštěva Drážďan (Marková)

Krásnou předvánoční atmosféru známého německého města si mohli vychutnat naši deváťáci a osmáci, kteří se v pondělí 19.12. vydali na celodenní výlet do Drážďan. V plánu byla nejprve návštěva nově zrekonstruovaného vojenského muzea, které zaujme oko už z dálky - jeho nejviditelnějším prvkem je obrovský hrot z oceli a betonu, vystupující z průčelí neoklasicistní budovy. Válečné dějiny jsou zde předávány úplně jinak, než je v muzeích běžné - ne jako historie techniky a událostí, ale do centra je postaven člověk. Kromě exponátů, jako je vojenská technika či uniformy, zde mají místo tematické expozice, které ukazují, jak se válka a vojenství promítaly do mluvy, hudby, dětských her nebo oblékání. Na naše žáky nejvíce zapůsobila výstava bot, které zbyly po lidech z koncentračního tábora, a dále také skříňka, ve které se ukrývá a na čichové buňky ostře útočí "pach smrti a války." Po odchodu z muzea následovala procházka do centra města, během které jsme prošli několik stanovišť vánočních trhů a svezli jsme se na ruském kole s výhledem na podvečerní Drážďany. Všichni se těšili na rozchod po městě, který každý využil podle svého - na programu byly nákupy, procházky mezi vánočně vyzdobenými stánky, ochutnávání místních specialit a zejména užívání si neopakovatelné předvánoční atmosféry nádherně nasvíceného města. Domů jsme přijeli až pozdě večer, ale s vědomím, že těch 13 hodin strávených cestováním opravdu stálo za to.
Všechny fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii: https://picasaweb.google.com/117717441504787891770/Drazdany19122011