Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Adopce na dálku

PROJEKT ADOPCE NA DÁLKU
Na konci  loňského školního roku jsme přemýšleli o tom, jak by se mohla i naše škola zapojit do pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují. Je mnoho způsobů, které známe z médií, nebo se s nimi setkáme v ulicích našeho města. Buďme k sobě upřímní, přispět alespoň desetikorunou pro většinu z nás není problémem. Jak ale zapojit naše děti, pro které může být desetikoruna mnohem víc než pro nás dospělé. Jak je motivovat k tomu, aby tento peníz dali do společné kasičky rádi a ještě si plně uvědomily na jak dobrou věc přispívají.
Ať tedy oni sami jsou ti, kteří budou tím hlavním organizátorem a tím se jich bude daný problém plně dotýkat. Rozhodli jsme se, představit jim projekt Adopce na dálku, který organizuje Římsko katolická charita. Jedná se o adopci dítěte ze země, která naši pomoc potřebuje. Částka pro každou zemi je  různá (viz. tabulka č.1). Pokud se rozhodneme zaplatit, zajistíme tak rok vzdělání někomu, kdo si školné, školní pomůcky a uniformu platit sám nemůže a ještě k tomu mu zajistíme zdravotní péči a část peněz podpoří i jeho komunitu (viz. obrázek č.1). Tento projekt je naprosto adresný a my přesně víme, jak byly naše finance využity.
Třída 7.B. se po představení projektu chopila iniciativy a prozatím na papíře zorganizovala tři akce, díky kterým, by mohla získat potřebný obnos. V letošním školním roce došlo i na realizaci.

1. BURZA HRAČEK
- v jednom týdnu od pondělí do pátku měl každý možnost přinést nějakou hračku, která mu jen doma ležela na poličce, v dalším týdnu si pak mohl koupit každý jinou hračku či knížku, kterou by rád měl doma. Během prvního týdne se sešlo opravdu velké množství hraček  a tak měl každý možnost velkého výběru. Samozřejmě, že všichni co přispěli, věděli že výtěžek půjde na Adopci spolužáka. Hračky či knížky, které zůstaly po skončení akce na stolech, také našly uplatnění. Část z nich dělá radost dětem v družině a zbytek ve třídách na prvním stupni.
2. VÝSTAVA OBRÁZKŮ
- vyvrcholení této akce se konalo na třídních schůzkách v listopadu, kdy si rodiče, ale i žáci či učitelé mohli prohlédnout a zakoupit obrázky, které byli vytvořeny v hodinách výtvarné výchovy. V den třídních schůzek se pak obrázky vystavovaly v prostorách hlavního vestibulu. Velký úspěch sklidil i stolek s keramikou.
3. FLORBALOVÝ TURNAJ
- do florbalového turnaje se mohl přihlásit každý od 4. – po 9. Třídu. Podmínkou bylo sestavit pětičlenný tým a zaplatit startovné 100 Kč. Turnaj je v plném proudu, byly vytvořeny 4 hrací skupiny, z kterých postupuje první v tabulce.

Naprosto samostatně se do akce zapojila i třída 8.A, která zorganizovala prodej domácích koláčů a buchet. O velké přestávce si tak každý mohl zakoupit nějakou tu dobrůtku. Výtěžek z prodeje, byl použit samozřejmě na Adopci.
 
Pokud jste i vy přispěli do naší kasičky, moc děkujeme a těšte se s námi na fotografii našeho černouška
. Ve fotogalerii se můžete zatím podívat na nějaké fotky z této akce.