Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

8.A v knihovně - 25.3.2011(Marková)

V pátek 25.3.2011 strávila 8.A část vyučování v Krajské vědecké knihovně na zajímavém programu Média, kýč a já. Jeho účelem bylo ukázat dětem, do jaké míry a v čem je média (v tomto případě jejich oblíbené časopisy pro mladé) ovlivňují, ale také jak tyto časopisy často pracují s kýčem, který je ne vždy rozpoznatelný. Každopádně výklad lektorky donutil žáky k zamyšlení nad tím, jak moc se nechají časopisy ovlivňovat ve svých názorech a postojích, co si mohli i sami vyzkoušet v praxi. Součástí programu byla totiž také tvořivá dílna, ve které měli žáci ve skupinkách vyrobit formou koláže svou vlastní dvojstranu časopisu k příležitosti svátku zamilovaných - Valentýna. Největší úspěch sklidila práce Ondry Peška a Honzy Frydrycha, kteří jako téměř jediní nepodlehli masovému motivu srdíček a zamilovaných obrázků, ale rozhodli se vytvořit stránky pro časopis o cestování, na kterých představili dobrodružné i romantické náměty na valentýnské cestování.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou. 

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.