8.A v knihovně - 25.3.2011(Marková)

V pátek 25.3.2011 strávila 8.A část vyučování v Krajské vědecké knihovně na zajímavém programu Média, kýč a já. Jeho účelem bylo ukázat dětem, do jaké míry a v čem je média (v tomto případě jejich oblíbené časopisy pro mladé) ovlivňují, ale také jak tyto časopisy často pracují s kýčem, který je ne vždy rozpoznatelný. Každopádně výklad lektorky donutil žáky k zamyšlení nad tím, jak moc se nechají časopisy ovlivňovat ve svých názorech a postojích, co si mohli i sami vyzkoušet v praxi. Součástí programu byla totiž také tvořivá dílna, ve které měli žáci ve skupinkách vyrobit formou koláže svou vlastní dvojstranu časopisu k příležitosti svátku zamilovaných - Valentýna. Největší úspěch sklidila práce Ondry Peška a Honzy Frydrycha, kteří jako téměř jediní nepodlehli masovému motivu srdíček a zamilovaných obrázků, ale rozhodli se vytvořit stránky pro časopis o cestování, na kterých představili dobrodružné i romantické náměty na valentýnské cestování.

Školní družina - pololetní a jarní prázdniny

29.1.2021 – pololetní prázdniny
školní družina v provozu pouze při přihlášení dostatečného počtu zájemců

1..2. - 5.2. - jarní prázdniny
školní družina v provozu nebude

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.