Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

8.A v knihovně - 25.3.2011(Marková)

V pátek 25.3.2011 strávila 8.A část vyučování v Krajské vědecké knihovně na zajímavém programu Média, kýč a já. Jeho účelem bylo ukázat dětem, do jaké míry a v čem je média (v tomto případě jejich oblíbené časopisy pro mladé) ovlivňují, ale také jak tyto časopisy často pracují s kýčem, který je ne vždy rozpoznatelný. Každopádně výklad lektorky donutil žáky k zamyšlení nad tím, jak moc se nechají časopisy ovlivňovat ve svých názorech a postojích, co si mohli i sami vyzkoušet v praxi. Součástí programu byla totiž také tvořivá dílna, ve které měli žáci ve skupinkách vyrobit formou koláže svou vlastní dvojstranu časopisu k příležitosti svátku zamilovaných - Valentýna. Největší úspěch sklidila práce Ondry Peška a Honzy Frydrycha, kteří jako téměř jediní nepodlehli masovému motivu srdíček a zamilovaných obrázků, ale rozhodli se vytvořit stránky pro časopis o cestování, na kterých představili dobrodružné i romantické náměty na valentýnské cestování.