Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

8.A pomohla dětem v Africe (Marková)

Zhlédnutí dokumentu o špatných životních podmínkách chudých dětí v Africe přimělo Kačku a Anetku k tomu, aby předstoupily před svou třídu 8.A s myšlenkou, že i na dálku můžeme alespoň trochu těmto dětem pomoci, a to konkrétně zakoupením očkování. Každý rok na světě umírá 1,5 milionu nejmenších dětí na nemoci, kterým lze předejít očkováním. Přitom např. vakcíny proti spalničkám v hodnotě 550 Kč mohou zachránit život 100 dětem, a to není zrovna málo. Ve třídě jsme si tedy odsouhlasili, že každý v průběhu několika týdnů přispěje z kapesného podle svých možností a poté na e-shopu společnosti UNICEF zakoupíme vakcíny v hodnotě vybraných peněz.
Kromě 3 žáků se sbírky zúčastnila celá třída a postupně se nám na hromádce sešlo 1195 Kč. Přispěla jsem samozřejmě také a na účet UNICEF bylo odesláno celkem 1556 Kč. Z této částky jsme v e-shopu UNICEF v sekci Dárky pro život zakoupili:
2x očkování proti spalničkám (celkem pro 200 dětí) za 1100 Kč
1x očkování proti dětské obrně (pro 40 dětí) za 430 Kč
Certifikáty o darování za poštovné 26 Kč – již nám zdobí nástěnku a nás může hřát u srdce pocit, že jsme přispěli na dobrou věc

Seznam žáků 8.A, kteří na zakoupení očkování přispěli a patří jim za to velký dík a pochvala:
Aneta Šátková 190Kč
Dominik Karasz 190Kč