Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

8.A pomohla dětem v Africe (Marková)

Zhlédnutí dokumentu o špatných životních podmínkách chudých dětí v Africe přimělo Kačku a Anetku k tomu, aby předstoupily před svou třídu 8.A s myšlenkou, že i na dálku můžeme alespoň trochu těmto dětem pomoci, a to konkrétně zakoupením očkování. Každý rok na světě umírá 1,5 milionu nejmenších dětí na nemoci, kterým lze předejít očkováním. Přitom např. vakcíny proti spalničkám v hodnotě 550 Kč mohou zachránit život 100 dětem, a to není zrovna málo. Ve třídě jsme si tedy odsouhlasili, že každý v průběhu několika týdnů přispěje z kapesného podle svých možností a poté na e-shopu společnosti UNICEF zakoupíme vakcíny v hodnotě vybraných peněz.
Kromě 3 žáků se sbírky zúčastnila celá třída a postupně se nám na hromádce sešlo 1195 Kč. Přispěla jsem samozřejmě také a na účet UNICEF bylo odesláno celkem 1556 Kč. Z této částky jsme v e-shopu UNICEF v sekci Dárky pro život zakoupili:
2x očkování proti spalničkám (celkem pro 200 dětí) za 1100 Kč
1x očkování proti dětské obrně (pro 40 dětí) za 430 Kč
Certifikáty o darování za poštovné 26 Kč – již nám zdobí nástěnku a nás může hřát u srdce pocit, že jsme přispěli na dobrou věc

Seznam žáků 8.A, kteří na zakoupení očkování přispěli a patří jim za to velký dík a pochvala:
Aneta Šátková 190Kč
Dominik Karasz 190Kč
Kateřina Tylichtrová 100Kč
Ondřej Pešek 100Kč
Almír Bikič 50Kč
Petra Čápová 50Kč
Andrea Plodková 50Kč
Jan Frydrych 50Kč
Petr Kos 50Kč
Jan Waldhauser 50Kč
Jan Železný 50Kč
Jakub Trejbal 50Kč
Petr Patrman 50Kč
Vanessa Kalejová 50Kč
Jan Díl 30Kč
Tomáš Kotek 25 Kč
Adéla Mrhalová 20Kč
Anežka Štěpánová 20Kč    
Jaroslav Šámal 20 Kč