Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

7.A v galerii (Marková)

Třída 7.A prožila ve středu 25.9. výtvarnou výchovu v galerii, kde v současné době probíhá výstava Mladí lvi v kleci. Žáci nejprve zhlédli tuto výstavu, ale hlavní náplň programu tvořil výtvarný workshop, kde si mohli sami vyrobit sádrový odlitek dle vlastní fantazie. Děti nejprve do hlíny otiskovaly různé předměty a ty byly poté zality sádrou. Zatímco sádra schla, došlo na druhou část tvoření, a tou bylo nalepit na karton jiný malý sádrový odlitek a vybarvit vše temperami. Kdo byl rychlý, mohl si tak domů odnést hned dvě dílka. Žáky práce bavila a mohli si tak - mnohdy poprvé v životě - ověřit, že sádra neslouží jen k ošetřování zlomenin.