Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

18. 9. Výchovně vzdělávací program - Čihaři na Jizerce

V pondělí 18.9.2017 jsme se společně s 2.A vydali na výlet do nejvýše položené sklářské obce Jizerka, kde na nás už čekali lektoři Jizerskohorského spolku.  

Autobus nás odvezl od školy přímo k chatě Jizerka pod Bukovec. Nejdříve jsme se nasvačili a poté už jsme se, vyzbrojeni dalekohledy, vydali naučnou stezkou kolem vyhaslé sopky - Bukovce - až k chalupě Severočeského muzea.

Cestou jsme v lese potkali opravdového čihaře, který nám ukázal větvičku pomazanou lepidlem a speciální síťku, do které chytal ptáčky. Procházeli jsme kolem sítí, ve kterých už byli chycení ptáčci a došli jsme až k chalupě, kde už v látkových pytlíčcích čekali různí ptáčci na přeměření a okroužkování.

Pracovníci muzea je postupně vyndali, všechny nám je ukázali a krásně a zajímavě o nich vyprávěli. Děti si tak z naprosté blízkosti prohlédli sýkorky, králíčky, pěnkavy, strakapouda a řadu dalších ptáčků. Každého ptáčka jsme nakonec vypustili zpátky do přírody.

Měli jsme také krásné počasí, takže den se nám opravdu vydařil. 

Mgr. M. Klúčiková