Základní škola Liberec Barvířská

Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK

Náš první výlet jsme si užili náramně. Společně s třídou 1.B jsme se autobusem vydali směr Hejnice se zastávkou v Oldřichově, kde jsme naše kamarády z 1.B vysadily na jiný program a pokračovali do Hejnic. Cestou jsme viděli krásně zbarvený les a dokonce i dle dětí moře :-) (Šolcův rybník). 

V Hejnicích nás vřele přivítali, nechali nas nasvačit a pak už to jelo. 

Povídali jsme si o tom, ve kterých pohádkách bylo jablko a jak to s ním dopadlo, nebo jakou mělo funkci. Pomocí smyslů jsme zjistili, že každé jablko je jiné. Proměnili jsme se v degustátory a ochutnali hned 3 druhy jablek. Seznámili jsme se s prací sadaře- sběrem jablkíček, uskladněním do beden, umytím před presováním, samotným presováním a nakonec jsme si všichni vyzkoušeli moštování a přišli na to, jak z jablíčka dostaneme tolik lahodnou štávu - mošt. 

Do toho nám krásně svítilo sluníčko a poletovalo listí všude kolem nás. 

Všichni jsme si to moc užili. Proto pojedeme brzy zas :-) 

Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK