Živá knihovna wellbeing

Dnes jsme zavítali do krajské vědecké knihovny na akci ,,Živá knihovna – wellbeing“. V úvodu si žáci měli přečíst krátké příběhy o lidech se zajímavým životním osudem. Dále byli žáci rozděleni do menších skupin a měli tak možnost s jednotlivými lidmi, se kterými by se v běžném životě třeba vůbec nepotkali a nepopovídali si, vést rozhovor. Mohli se tak zeptat na všechno, co je zajímalo. Jedná se o vzdělávací metodu, která má odstraňovat předsudky a měnit postoje lidí. Žáci se tak dozvěděli zajímavé informace o různých životních situací jednotlivců a tento typ akce je velice zaujal.