IQ FABLAB - Modul Plotr

Dnes jsme navštívili IQ FABLAB se zaměřením na modul PLOTR. Cílem programu bylo pochopení základů vektorové grafiky a její užití při návrhu a tvorbě potištěného trička či tašky. Při návštěvě tohoto modulu jsme si kromě vysvětlení pojmu vektorová grafika, názorně ukázali i práci a fungování velkoformátového řezacího plotru a termolisu. K finálnímu potištění trička vlastním motivem vedla cesta od ovládnutí základů programu pro práci s vektorovou grafikou a návrhu samotného potisku, přes důkladné uvážení rozměrů, po vyříznutí do dvojvrstvé folie nožem plotru. V čase, kdy jsme čekali na vyříznutí našich motivů k samotnému potisku, jsme na chvíli nahlédli do zábavného iQPARKU, kde jsme viděli např. nejvyššího muže planety, interaktivní exponáty. Po návratu zpátky do učebny jsme pečlivě oddělili části folie z našich motivů a výsledný návrh jsme si každý sám pomocí termolisu přenesli potiskem do trička či tašky. Zdánlivě jednoduché potištění trička tak otestovalo naše dovednosti s počítačem, manuální zručnost i designérský cit! Bylo to skvělé dopoledne, které jsme si moc užili a návrat zpátky do školních lavic byl docela náročný :-)