Kambodža- putování k tajemné hoře

V úterý 26.3. jsme navštívili zeměpisnou přednášku našeho již známého cestovatele Adama Lelka. Tentokrát jsme se přenesli do jihoasijské a dobrodružné Kambodži. O této bývalé komunistické zemi jsme se dověděli spoustu zajímavostí, například o její dávné bohaté historii, ale i o docela nedávné temné minulosti 20. století, o těžkém životě místních obyvatel, ochutnali jsme (naštěstí pouze očima) jejich  tradiční jídla. která by leckomu z nás naháněla minimálně strach. Povídali jsme si o zbytcích tropického deštného lesa, ve kterém stále žijí volně sloni indičtí a při tom většina z nás pochopila, jak moc a jak rychle těchto přírodních krás ubývá- i díky nám.

Ukázka z pořadu: https://www.youtube.com/watch?v=8ux1q8SYSvY&t=9s