KVLK Kouzelný atlas 3.4.2024

Středu po Velikonocích si třída 6. B zpestřila návštěvou krajské knihovny: zde se žáci zúčastnili literárněhistorické lekce Kouzelný atlas a seznámili se díky ní s poutavou knižní sérií o dvanáctileté Báře, která pomocí magického atlasu cestuje do minulých dob a při svých dobrodružstvích poznává českou historii.

Třída pracovala s knižní ukázkou a pak jsme se zaměřili na dvě historická období, dobu Karla IV. a Marie Terezie, a nahlédli jsme, čím vším se tyto etapy odlišovaly (vynálezy, módou, zvyky aj.).