Divizna 19.4.24

V pátek 19.4. zavítala naše třída tento rok na třetí a zároveň poslední program do Divizny. Hlavním tématem byla biodiverzita. Nejprve se snažili přijít na to, co to slovo znamená. Pak mapovali různé úkryty, zdroje stravy, vodu apod... v okolí. Vyvodili, co potřebují organismy ke svému životu a jak jim můžeme pomoci. Nakonci programu žáci vyráběli mini hmyzí hotel a semínkovou bombu. (Semínková bomba = hlína se semínky zmačkaná dohromady, obalená hmotou, která se ve vlhku rozpouští. Pokud najdou holé místo, které se jim nelíbí, mohou tam dát bombu a čekat, že tam něco vyroste a vykvete.)