Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.A

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí ČJ TV  M  AJ/ČJ
Úterý ČJ ČJ  M  PRV
Středa ČJ  ČJ VV
Čtvrtek       ČJ AJ  PRV TV
Pátek ČJ  ČJ  M  HV

*změna rozvrhu vyhrazena

Třídní učitelka: Markéta Plecháčová

Konzultační hodiny: pondělí 13:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

E-mail: plechacova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, email: penickova@zs-barvirska.cz, konzultační hodiny: pondělí 9:55 - 10:40 + kdykoliv po předchozí domluvě

Speciální pedagog: Karel Řehák, rehak.karel@zschrastava.cz

AKTUÁLNĚ

Všechny kroužky končí na konci května.

Vyúčtování ze ŠvP k nahlédnutí - vracím 450,- a formulář od lékaře, osobně oproti podpisu zákonného zástupce. Možno každé ráno před výukou v době od 7:30 - 7:45 (mimo úterý).

Úhrada pracovních sešitů a pomůcek na VV a PČ na nový školní rok 2018/2019 ve výši 900,- prosím uhraďte nejpozději do 14. 6. 2018.

Učebnice z ČJ a Čítanku z 2. třídy si můžete ponechat - není nutno vracet.

PLÁN NA KVĚTEN  a ČERVEN

1. 5.  Státní svátek

7.5. Ředitelské volno

8.5. Státní svátek

10. 5. Společné focení třídy

14. - 18. 5. Škola v přírodě (penzion Hamštejn) sraz u školy 14. 5. 2018 v 6:45, komu se dělá nevolno při cestování

autobusem a vlakem, prosím o podání Kinedrylu dítěti před cestou (nejlépe po snídani)

22. 5. Ekocentrum Střevlik - program Barvy Duhy - POZOR ZMĚNA (90,- - sejdeme se ráno před školou v 7:30-7:40)

s sebou: batůžek se svačinou a pitím, přezůvky,sportovní oblečení na výlet a bundu, raději

pláštěnku.

28. 5. Dopravní hřiště za školou - 5. vyučovací hodinu bude probíhat praktický výcvik na kole/koloběžce. Prosím, aby

děti měly s sebou cyklistickou přilbu.

1. 6. Den dětí ve škole (soutěže, stanoviště, ...)

2. týden v červnu (datum upřesním) návštěva Muzea Hraček v Jablonci nad Nisou ......... 50,- + 2 jízdenky do JBC

18. 6.  Krysáci - beseda ve škole .................... 40,-

19. 6.  Společné opékání buřtů s rodiči a dětmi (akce naší třídy) - DDM Větrník, od 17:00 - 20:00, s sebou: buřtík a dobrou

náladu :-)

21. 6.  Výlet vlakem na Sychrov .......................150,-, (odhlásit oběd), návrat ke škole v 16:00. S sebou: batůžek se svačinou, pitím, pláštěnkou, vhodnou sportovní obuv a sportovní oblečení.

26. 6. Den v přírodě - Liberecká Výšina nebo Dětský koutek ........ 20 ,- + 1 jízdenka na tramvaj.

29. 6. Vysvědčení + slavnostní oblečení.

INFORMACE - Škola v přírodě na příští školní rok 2018/2019

Předpokládaná cena 3.000 ,- (možno zaplatit ve 3-4 splátkách, doporučuji 1. splátku ještě do konce června 2018)

Místo pobytu: Svor u České Lípy

Předběžný termín: duben 2019

Učivo na květen

10.5. píšeme test z AJ (1.- 6. lekce)

ČJ - Ztráta a spodoba znělosti

M - v Ma probíráme násobení a dělení 2,3,4, začínáme násobilku 5-ti, nadále prosím, aby děti měly ořezané tužky a nosily pravítko na geometrii)

PRV - kapitola 8 JARO - opakování

AJ - The Play Time - lekce 7

Nadále v rámci domácí přípravy připomínám hlasité čtení - každý den alespoň 10 - 15 minut

Děti si mají možnost zdarma zapůjčit ve školní knihovně u paní vychovatelky Míši vhodnou knihu na čtení. Také je skvělá volba navštěvovat Dětské oddělení Krajské vědecké knihovny.

Vhodné knihy ke čtení: doporučuji knihy v edici tzv.  První a druhé čtení:např.  Sísa Kyselá, Martina Drijverová

Doporučuji k domácímu procvičování ČJ, M, PRV   www.skolakov.eu

k procvičování AJ           https://elt.oup.com/student/happyhouse/level2/?sortfield=4&cc=cz&selLanguage=cs

Domácí úkoly

každý pátek první hodinu čteme (stačí nosit čítanku na pátek) úkol ze čtení z Čítanky bude přes víkend na čtecí kartě

úterý zadávám úkol z písanky

ostatní dny domácí úkoly z Českého jazyka nebo Matematiky

některé dny i z jiných předmětů

Domácí příprava slouží k procvičení, zopakování a upevnění učiva, které bylo probrané ve škole.

Podpisy DÚ

Podepisujte prosím dětem domácí úkoly, stvrzujete tím, že jste o domácím úkolu veděli.

Změna ceny obědů od ledna 2018: 1.-4. třída, cena 24,-/porce měsíční platba 480,-

Děkuji žákům, kteří přinesli sběr papíru a nadále nosí sběr hliníku.

Pár užitečných rad ke sběru hliníku:

Co patří do tříděného hliníku - nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápoju a zavařovací víčka, tuby od léčiv, hliníkové nádobí a příbpry, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku - folie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených kréml, obaly od trvanlivého mléka v krabicích), nádovy nebo jiné předměty kombinované  s železnými ci jinými prvky apod.

Jak ho budeme sbírat - hliník doma pečlivě omyjte. Vždy roztřiďte plechovky, které vymyjte a sešlápněte (pozor musíte zkontrolovat, jestli je to opravdu hliník viz. výše) a víčka od jogurtů a ostatní drobný sběr. Vše dobře zvažte a zapište do úkoláčku hmotnost.

Vždy poslední pátek v měsíci většinou během velké přestávky bude sběr vybrán za celou třídu.