Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.A

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí Čj TV  M  Aj
Úterý Čj Čj  M  Pr
Středa Čj  ČJ VV
Čtvrtek       Čj Aj  Pr TV
Pátek Čj   Čj  M  Hv

*změna rozvrhu vyhrazena

Třídní učitelka: Markéta Plecháčová

Konzultační hodiny: pondělí 13:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

E-mail: plechacova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, email: penickova@zs-barvirska.cz, konzultační hodiny: pondělí 9:55 - 10:40 + kdykoliv po předchozí domluvě

Speciální pedagog: Karel Řehák, rehak.karel@zschrastava.cz

Učivo pro nemocné žáky v týdnu od 19. - 23. 2. 2018

ČJ  PS 2. díl str. 4-7, učebnice str. 70-74, písanka str. 7-8, čítanka str. 90-91

M druhý díl str. 4-7

PRV str. 48-49

AJ - slovíčka z 5. lekce str. 74 - 75 v PS, PS str. 40,41

AKTUÁLNĚ – OD 1. 2. ZMĚNA V ROZVRHU (PO a ČT), PROSÍM, ABY SI DĚTI PŘINESLY PŘEVLEČENÍ A OBUV NA TV.

VYBÍRÁME ČÁSTKU 300 ,- NA  RODILÉHO MLUVČÍHO NA 2. POLOLETÍ (POUZE ŽÁCI S ROZŠÍŘENOU VÝUKOU AJ).

PLÁN NA ÚNOR

2. 2. Pololetní prázdniny (jednodenní)

5. 2. Ekologický program „ Po stopách lesní zvěře“ STŘEVLIK Hejnice viz. info v notýsku

( na program vybírám 70,-), sejdeme se ráno mezi 7:10 - 7:15 před budovou vlakového nádraží.

8. 2. Školní kolo recitační soutěže a Den dopravní výchovy ve škole

26. 2. - 2. 3. Jarní prázdniny

Připomínám, zaplacení zálohy na ŠvP do 31. ledna 2018.  Dále můžete platit kroužky na 2. pololetí.

INFORMACE - Škola v přírodě

Termín: 14. - 18. května 2018

Cena: 2000,- (do konce ledna vybírám zálohu 1000,- , doplatek prosím uhradit do konce března 2018)

Místo pobytu: penzion Hamštejn (www.penzionhamstejn.cz/fotogalerie-penzionu)

Učivo na únor

ČJ - skupiny bě, pě, vě, mě, slabikotvorné r, začínáme 2. díl v PS

M - úsečka, budeme taktéž začínat 2. díl (prosím, aby děti měly ořezané tužky a nosily pravítko)

PRV - Tělo a péče o zdraví

AJ - My house, sledujte nová slovíčka v pracovním sešitě na konci.

Nadále v rámci domácí přípravy připomínám hlasité čtení - každý den alespoň 10 - 15 minut

Děti si mají možnost zdarma zapůjčit ve školní knihovně u paní vychovatelky Míši vhodnou knihu na čtení. Také je skvělá volba navštěvovat Dětské oddělení Krajské vědecké knihovny.

Vhodné knihy ke čtení: doporučuji knihy v edici tzv.  První a druhé čtení:např.  Sísa Kyselá, Martina Drijverová

Doporučuji k domácímu procvičování ČJ, M, PRV   www.skolakov.eu

k procvičování AJ           https://elt.oup.com/student/happyhouse/level2/?sortfield=4&cc=cz&selLanguage=cs

Domácí úkoly

každý pátek první hodinu čteme (stačí nosit čítanku na pátek) úkol ze čtení z Čítanky bude přes víkend na čtecí kartě

úterý zadávám úkol z písanky

ostatní dny domácí úkoly z Českého jazyka nebo Matematiky

některé dny i z jiných předmětů

Domácí příprava slouží k procvičení, zopakování a upevnění učiva, které bylo probrané ve škole.

Úhrada zájmových kroužků a SRPDŠ

Připomínám úhradu zájmových kroužků na 2. pololetí.

Nadále vybírám 300Kč (150Kč sourozenci) SRPDŠ. Děkuji.

Podpisy DÚ

Podepisujte prosím dětem domácí úkoly, stvrzujete tím, že jste o domácím úkolu veděli.

Změna ceny obědů od ledna 2018: 1.-4. třída, cena 24,-/porce měsíční platba 480,-

Děkuji žákům, kteří přinesli sběr papíru a nadále nosí sběr hliníku.

Pár užitečných rad ke sběru hliníku:

Co patří do tříděného hliníku - nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápoju a zavařovací víčka, tuby od léčiv, hliníkové nádobí a příbpry, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku - folie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených kréml, obaly od trvanlivého mléka v krabicích), nádovy nebo jiné předměty kombinované  s železnými ci jinými prvky apod.

Jak ho budeme sbírat - hliník doma pečlivě omyjte. Vždy roztřiďte plechovky, které vymyjte a sešlápněte (pozor musíte zkontrolovat, jestli je to opravdu hliník viz. výše) a víčka od jogurtů a ostatní drobný sběr. Vše dobře zvažte a zapište do úkoláčku hmotnost.

Vždy poslední pátek v měsíci většinou během velké přestávky bude sběr vybrán za celou třídu.

ODKAZ NA FOTOGALERII ŠVP 2016/2017:

Fotogalerie z pasování na:

Foto z Atletického dne: