Létající jóga (Barešová)

V pátek 1. 6. 2018 jsme byli létat! Třetí oddělení jsou Sluníčka, a tak jsme si vyzkoušeli, jaké to v tom vzduchu na té obloze vlastně je.
Vypravili jsme se do studia létající jógy Airko, kde na nás čekala lektorka Verča, která nás přivítala s úsměvem na rtech. Plni očekávání jsme se převlékli, vstoupili do sálu s šátky a ohromeni úžasem zůstali stát ve dveřích. Velké barevné vlající hamaky na nás vdechly své kouzlo a fascinovaly nás od první chvíle. S jejich pomocí jsme se protáhli a se sborovým „jéé“ se poprvé zhoupnuli.
Úžasný pocit lehkosti a volnosti spolu s pocitem štěstí a svobody, jenž nás naplňovali jsou nepopsatelné. Každým zhoupnutím jsme se cítili uvolněnější a uvolněnější. Díky tomu jsme se přenesli zpět do prosince, kdy jsme se věnovali relaxaci a zavzpomínali na všemožná uvolňovací a relaxační cvičení, která nás v tu dobu provázela.
Začali jsme jednoduchými cviky, kdy jsme se učili správně zacházet se šátkem, dobře se do něj usadit, zachytit se rukama a hlavně létat! Létali jsme vzduchem, točili se a celou dobu zábavnou formou protahovali naše tělo. Dokonce jsme se pověsili i hlavou dolů jako opice a ty nejšikovnější z nás se zvládli držet jen jednou nohou.
V závěru nás čekala opravdová výzva, a sice cvičení ve dvojicích v jedné síti. To patřilo jednoznačně k nejnáročnějším. Nestačilo totiž být pružný, ohebný a odhodlaný. Museli jsme vzájemně spolupracovat, komunikovat a naslouchat si. Všem se nám to povedlo a nadšení bylo více, než zřejmé.
Ze sítí se nám vůbec nechtělo, studio jsme si zamilovali, suprově jsme si to tu užili, skvěle jsme si zarelaxovali a ani bouřka s deštěm vyprovázející nás ze studia naše oddělení nerozházela. Za báječné odpoledne děkujeme Airku a doufáme, že si spolu ještě někdy zalétáme.
Více fotografií naleznete v naší fotogalerii: https://druzina-treti-oddeleni.rajce.idnes.cz/