Základní škola Liberec Barvířská

Streetart - živá vlajka ..... ke 100. výročí republiky

Od září si s dětmi povídáme o výročí naší země.

100 let republiky je významné výočí, které oslaíme 28. října.

S dětmi jsme se seznámili s mapou České a Slovenské republiky. Řekli si o státních symbolech.

Poslechli si hymnu, skladbu Vltava od Bedřicha smetany a zpíváme lidové písničky. Navštívili jsme nějaké výstavy, muzeum hraček atd. Děti si vyrobily vlajku a poslali dětem na Slovensko záložku do knihy. Ještě připravujeme pro ostatní třídy povídání o zapomenutýh řemeslech.

Dnes jsme vytvořili živou vlajku. Všichni žáci školy - první i druhý stupeň  - se sešel v barvách vlajky před školou. Přijela natáčet i televize Nova. Dnes v 17hod bude krátký spot v televizi. Delší záznam by mohl být 28.10. v hlavních zprávách.

Také jsme u školy vysadili lípu. Ke kořenům jsme dali do lahve vzkazy pro další generace.  Můžete ji vidět mezi školou a jídelnou.

Obrázek vlajky jsme fotili ze školy - je stranově obrácený...

Streetart - živá vlajka ..... ke 100. výročí republiky