Pohlednice z cest

V úterý 8.10. 2019 jsme navštívili Krajskou vědeckou knihovnu, kde pro nás měla paní Kovalová připraven program Pohlednice z cest. V jeho průběhu jsme si vyzkoušeli, jak nám jde vyhledávání informací v různých encyklopediích (dobře) a atlase (to bude chtít ještě potrénovat). Součástí bylo i psaní textu na pohlednice (to jsme většinou zvládli, ale i k tomu se ve výuce ještě vrátíme) a adresy (to je naštěstí v osnovách, takže budeme mít příležitost se to doučit). Z fotografií v galerii zkuste určit, ve kterých zemích jsme vlastně byli.