LASER - VÝROBA KRABIČKY

Dopolední výuku v úterý 21.9. strávila 8.A v IQFABLABu, nové pobočce IQLandie. Cílem nabízeného projektu bylo naprogramování krabičky, jež pak byla laserem vyříznuta z překližky. Žáci se nejprve seznámili s prací v počítačovém programu COREL DRAW a pod vedením dvou instruktorů si vyzkoušeli některé z jeho nástrojů v praxi. Natrénované schopnosti pak zúročili při samotné přípravě jednotlivých stran krychle (vkládání obrázků, textů). Jak dobře se zadaného úkolu zhostili a jaká úskalí programování pro laser skrývá zjistili v závěru, kdy dle žáky naprogramované instrukce laser pracoval. Celá akce prověřila schopnosti dětí při práci na PC, ale i jejich manuální zručnost při sestavování krabiček.