Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Den v přírodě - na Javorník a zpět

Na 3.září byl jako každoročně naplánován Den v přírodě. Počasí bylo opravdu objednané ????

Tentokrát jsme měli namířeno na Obří sud na Javorníku. Vlak nás do Jeřmanic dopravil za necelou čtvrthodinku. Odtud je to na vrchol Javorníku asi 2.5km, a aby nám cesta rychleji ubíhala, pojali jsme ji formou skupinových her dvou týmů..

Zkusili jsme si (někteří) bobovou dráhu, zaskákali jsme si na nafukovacích trampolínách (většina, ale bohužel nás neminul ani úraz), zahráli si tichou poštu („od poklopu ke poklopu Kyklop kouli koulí, už mám na jazyku bouli“ bylo nad naše síly ????…) a pak už jsme se vydali na cestu na náš „Olymp“= Javorník, a po vrstevnici pak na Obří sud. Tady jsme si dali svačino-obědovou  pauzičku a po ní jsme šli „lovit„ písmenka v lese…odpověď na zašifrovanou zprávu  nám přitom visela přímo nad hlavami ????..

Cesta dolů byla o dost lehčí a rychlejší a tak jsme si ji natáhli „nejdelším lidským řetězem“ (poslední hra) a ještě jsme se zapletli ( a jedno družstvo i vypletlo) z „Magického uzlu“.

Byl to fajn výlet, jen kluci příště trochu ubereme na řádění  (na trampoškách), aby to bylo dokonalé????.

Naše třídní