Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Zámek Stránov

Naše celoroční setkávání s postavou Karla IV. jsme 11. 5. završili výletem na zámek Stránov, kde nás přivítal vladařův zbrojnoš. Po návštěvě kupeckého stánku jsme se dostali na nádvoří. Tam se nás ujal rytíř, který nám připomenul život obyčejných lidí v období středověku. Pak jsme podnikli pouť zámkem. V každé místnosti nás čekala postava z okruhu Jeho veličenstva. V kapli jsme se setkali s Arnoštem z Pardubic, který pasoval Járu do rytířského stavu. Této pocty se mu dostalo po správné opovědi na otázku. Postupně jsme se tak setkali s Petrem Parléřem, Mistrem Theodorikem, Blankou z Valois. Ta nám dala nahlédnout do společenského života královského dvora a naučila nás gotický tanec. Nakonec jsme zaslechli rozhovor samotného Otce vlasti s Buškem z Velhartic.