Vilémov 2

Úterý:

Dopoledne jsme řádně procvičili sloveso WAS s naším zábavným lektorem Broňou.

Kuřecí řízek s bramborovou kaší měl značný úspěch.

Odpoledne si děti prověřily  znalosti nabyté  cestou a pobytem zde. Nejen mozky, ale i těla řádně potrápily. Čekaly je disciplíny jako hod měšcem na cíl, chůze po laně( může se hodit při úniku z vězení či zdolávání vodního příkopu), lukostřelba, překážková dráha ( když jsou v patách lapkové), vrhcáby.

Buchtičky s krémem k večeři všechny přímo nadchly. Tedy kromě Tomáše. Naše starostlivá paní kuchařka nenechala mladíka na holičkách. Upekla mu palačinky.

S plnými bříšky se lámaly hlavy nad hlavolamy s lehkostí. Děti vyráběly vlajky, žonglovaly jako kejklíři začátečníci a mezi tím stačily přijímat almužnu, někteří i slušný plat. Vilémovské tolary se koulely do měštců. Takže nuzák už není mezi námi žádný. Někdo povýšil do stavu tovaryšského, jiný se stal členem cechu řemeslníků a další je váženým měšťanem.