Vilémov 1

Pondělí:

Cesta přecpaným vlakem se krásně vlekla, ale nakonec všechny čtyři třídy výletuchtivých studentů zdárně dorazily do cílové stanice Harrachov a s nimi i spousta místních obyvatel vracejících se do svých domovů.

Aby žáci 4.B nepropadli mylné představě, že je čeká pouze zábava,po kilometru cesty absolvovali exkurzi s odborným výkladem v moderní čističce odpadních vod v Kořenově. Ještě rádi se pak z hluboka nadýchli čerstvého horského vzducu, i když po dalších pěti kilometrech začala otázka "Kdy už tam budeme?" nabírat na četnosti.

Personál  nás vlídně přivítal, ubytoval v penzionu na úrovni(doufejme, že to budou moci říci i po našem odjezdu) a nakrmil rajskou omáčkou s kolínky či knedlíky dle vlastního výběru.

Kýžená odměna za útrapy spojené s turistikou se dostavila v podobě ráchání se v bazénu. Blaho však netrvalo dlouho. Osušit a seznámení s programem a první hry a soutěže. Přenesli jsme se v čase do středověku. Startovní úroveň je "žebrák". Děti budou sbírat body- "Vilémovské tolary"a posouvat se na společenském žebříčku stále výš.

K večeři jsme pojedli chutnou krmi- Staročeské riizoto. Dobrá zpráva na závěr prvního dne: Zatím žádné významné ztráty na životech.

P.S.: Ovocný salát od Denisčiny maminky  zmizel v útrobách mládeže cobydup.

Fotky najdete na Rajčeti