Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Jizerka

Tentokrát nám přálo počasí, nepršelo a  úterý 7.6. se probudilo do slunečného dne. Celý ekologický program s názvem Osada Jizerka se vydařil. Na parkovišti pod Bukovcem na nás již čekali dva odborníci na Jizerské hory a provedli nás po Jizerce. Nejprve děti rozdělili do skupin. Každý tým měl za úkol poznat současné chalupy na dobových fotografiích a odhadnout, k čemu dříve sloužily. Ne každá byla restaurace, jak je tomu dnes. Děti byly překvapeny, že v dnešním muzeu byla škola pro čtyři žáky. Podívali jsme se také k Safírovému potoku, ale žádné drahé kameny jsme nenašli. Zato krásná, průzračná voda děti okouzlila. V centru ekologické výchovy žáci své poznatky zpracovali a navzájem se o své zážitky podělili.