Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Homo et regio- Wartha

Projekt Homo et regio je přeshraniční program enviromentální výchovy. Naše třída uspěla s žádostí o zařazení do programu a tak jsme v pátek 22.9. absolvovali první setkání s naší partnerskou třídou dětí z Německa. Tentokrát jsme podnikli výlet za hranice. Seznámili jsme se s krajinou a historií městečka Wartha v Horní Lužici. Organizátoři nás vzali do muzea, představujícího výuku ve staré škole. Mohli jsme si vyzkoušet sedět v lavicích 100let starých, psát husím brkem nebo na břidlicové tabulky. Navštívili jsme ekocentrum ve Warthě.