Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Homo et regio- Baruth a Liberec

Děti 5. B ze ZŠ Barvířská se zapojily do mezinárodního projektu Homo et regio, který měl za cíl umožnit žákům zažít srovnání dvou rozdílných typů krajiny: na české straně horskou řeku a rašeliniště a na německé straně nížinnou oblast s rybníky a lužními lesy. V první části projektu žáci tak prožili dva dny v přírodě, v blízkosti ekocenter Jizerka a Wartha.

O program druhé části projektu se postarali žáci sami. Připravili pro své vrstevníky prezentaci a prohlídku své školy i jejího okolí.  Naši žáci tak byli v Německu uvítáni chlebem a solí dětmi v tradičních hornolužických krojích. Zhlédli pásmo lidových písní a tanců, na procházce po obci Baruth viděli některé místní zajímavosti, jako starý vodojem, přechod pro ryby, či bažantnici.

Děti z Liberce vzali německé děti na science show do iQLANDIE a ukázali jim některé významné budovy ve městě.

Děti tak měly možnost porovnat život v malé obci a ve městě a navázat přátelství s kamarády ze sousední země.