Divizna- Barevný svět zvířat

Ve středu 7.10 jsme se celý den zabývali zbarvením živočichů. Dozvěděli jsme se, že některá  zvířata se svou barvou chrání proti predátorům, jiná se maskují pro zdárný lov a jiná se pyšní svou barvou k námluvám. Zjistili jsme, že někdy je opravdu těžké je v jejich prostředí najít. Sami jsme se pokusili vyrobit si zvíře z brambory, zamaskovat ho a umístit do přírody tak, aby ho bylo těžké odhalit. Nejvíce se nám však líbilo pozorovat cizokrajné živočichy v ZOO a poslechnout si odborný výklad o jejich nutnosti  zbarvení.