22.9. - KVK Liberec - Média, hlídací pes demokracie

V době coronavirové a pár dnů před volbami jsme ve skupinách a pod vedením paní lektorky zjišťovali formou prací ve fiktivních novinách, jakou moc mají média pokud je ovládá jeden člověk. Ten pak manipuluje prostřednictvím svých novin s informacemi tak, jak se mu to hodí, aby ovládal čtenáře. Tedy on sám ne, ale novináři, které zaměstnává a oni musí plnit majitelovy požadavky. A tak jsme po skončení zajímavé "výuky" mohli přemýšlet o tom, jak křehká a zneužitelná je demokracie.