13.10. - Exkurze Terezín

Neblahé události 2.světové války jsme si připomněli už ve škole vzpomínkovým videem paní Marty Kottové, jež byla jako 12 letá transportována s rodiči do Terezína. My jsme pak navštívili

Malou pevnost, židovské ghetto, prohlédli si Muzeum ghetta, prošli se po městě s krematoriem a hřbitovem.a den jsme zakončili v muzeu v Magdeburských kasárnách. Mohli jsme si představit, jak se asi v Terezíně vězňům žilo - tak, jak vzpomínala paní Marta - a hlavně, jaký byl jejich další osud po převozu do vyhlazovacích táborů. Paní Marta odjela do Osvětimi...přežila, ale rodiče tam zemřeli. A my si po naší návštěvě uvědomili, že si vlastně žijeme dobře, ale že bychom neměli na hrůzy války zapomenout, aby se již nikdy neopakovaly.