KVK - Ztracený deník profesora z Essexu

Ve středu 13. 4. 2022 se tentokrát v rámci hodin českého jazyka děti ze 7.B vydaly do KVK Liberec na program Ztracený deník prof. z Essexu.

Knížečka sršící nápady, plná nadsázky, ale přesto se dotýkající etických problémů.

Deník přírodovědce, který v době páry a velkých cest ztroskotal na odlehlém ostrově a objevil tam řadu zvláštních zvířat, pobaví a zaujme nejen dětské čtenáře. Dvojveverka luční, citroňák cukrodárný nebo tufýž jednorohý – to je pouhý zlomek živočichů, za jejichž spatření by dnes každý ředitel zoo dal půl zahrady a pandu navrch... A k tomu stopa po tajemném obyvateli ostrova: zmizel, nebo tu dosud někde je? Knížka pro malé přírodovědce, ctitele dobrodružství a milovníky záhad, jichž je naše Země plná.

Pomocí deníkových záznamů se žáci vydali po stopách profesora, který ztroskotal na ostrově oplývajícím podivuhodnými zvířaty. Aktivity zahrnovaly zkoumání živočišných druhů, rozhovor s profesorem nebo tvorbu reklamy.