iQLANDIA - Člověk a jeho evoluce

Středu 26.1. jsme strávili v iQLANDII. Cílem bylo blíže poznat lidské smysly a dozvědět se více o evoluci nejen člověka, ale i živočišných druhů.

Na řadě exponátů měli žáci možnost vyzkoušet například to, jak vysoké a nízké tóny jsou schopni zaslechnout, jak hlasitě dokážou vykřiknout nebo jak velkou sílu při tahání lana vyvinou. Vše si zapisovali do připravených pracovních listů. Kdo vyplnil pracovní list rychleji, měl možnost potrápit mozkové závity při nejrůznějších hlavolamech.

Po svačině následovala hodinová projekce o evoluci živočichů a o Darwinově přínosu vědě. Po filmu jsme měli čas prohlédnout si i další expozice, pár dovážlivců si vyzkoušelo i simulátor vesmírného letu.