Mléko do školy - ochutnávka

I letos jsme do školy obdrželi ochutnávkovou přepravku plnou mléčných výrobků, a tak jsme si zpestřili hodinu přírodopisu. Paní učitelka Voltrová s žáky mluvila o bílkovinách a o tom, proč je mléčné výrobky dobré konzumovat. Poté jsme se vrhli na ochutnávku – žáci porovnali chutě různých sýrů (gouda, eidam, ementál) a vyzkoušeli ochucené skyry. Mléko bylo tentokrát s příchutí jahody nebo čokolády.

Na fotce je vidět jenom část ochutnávky – produkty jsme otevírali postupně, jak žáci měli chuť.