Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

iQFABLAB - Program 3D tisk

Ve středu 15.9. jsme zavítali do iQLANDIE na program 3D tisk. Žáci tak měli možnost seznámit se s technologií 3D tisku, dozvěděli se např. jaké existují druhy, jejich výhody i nevýhody. Dále si vyzkoušeli, jak z digitální předlohy lze vytvořit fyzický model. Na počítači si sami sestavili 3D model dle své fantazie (např. přívěsek na klíče, talisman pro štěstí), uplatnili zde své poznatky z matematiky a prostorové geometrie v praxi. Připravený 3D model si vytiskli na 3D tiskárně. Dětem se program velice líbil a výrobek vlastní výroby každého potěšil.